O SBORU

HISTORIE

Sbor dobrovolných hasičů města Nymburk byl založen v roce 1874 a navazuje na tradici svých předků, kteří cítili nutnost se sdružit do spolku, který by ochraňoval majetek a životy občanů.

SOUČASNOST

V současnosti má náš sbor 65 členů, z toho je 28 součást tzv. jednotky III. kategorie (JPO III), která je součástí Integrovaného záchranného systému a na žádost operačního střediska HZS (KOPIS) vyjíždí k zásahům do 10 minut od vyhlášení poplachu. Jednotka za minulý rok zasahovala zhruba u 24 událostí a její členové věnovali nespočet hodin výcviku a nezbytné údržbě techniky.

Náš sbor zároveň aktivně pracuje s mládeží v rámci kolektivu "Mladých hasičů", kteří se zúčastňují soutěží a připravují na budoucí kariéru v jednotce.